Sivrihisar Eğitim Vakfı

Sev Muzaffer Demir Anadolu Lisesinden Büyük Başarı

Geçen yıl bölge finaline katılmaya hak kazanarak büyük başarılara imza atan Okulumuz; bu yıl TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmalarında bölge birincisi olarak Ankara’da yapılacak olan Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Bu yıl 52.si düzenlenen 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge finalinde jüri değerlendirmesi sonucu öğrencilerimiz Azime Yudar, Zeliha Aras ve ortak Okul öğrencisi Çağlar Sakarya tarafından Tarih öğretmeni Ayşe Gümüş rehberliğinde hazırlanan Sosyoloji alanındaki “Gönül Dağı Sivrihisar’dan Köçürme Oyunları” adlı projemiz Bursa bölge finalinde birinci olarak büyük bir başarı kazanmıştır. Öğretmen ve öğrencilerimizin 2 yıllık planlı ve düzenli çalışmalarının karşılığı olana projemiz Eskişehir’de merkez okullar dışında finale kalan tek proje olmasıyla da ayrıca Okulumuzu onurlandırmıştır.

Bu yarışmalarla öğrencilerimiz; heyecan duyduğumuz Cumhuriyetimizin 100. yılında ulaşmak istediğimiz stratejik 2023 hedeflerimiz doğrultusunda ülkemizin küresel rekabet gücünün artması, toplumsal ve kültürel değerlerimizin korunması, bilimsel ve etik bir çerçevede eğitime hizmet etme hedeflerine de katkı sağlamaktadırlar. Bu anlamda yarışma sürecinde katkı sunan tüm ekibimizin emekleri bizler için çok kıymetlidir. Bu başarının mimarı öğretmen ve öğrencilerimizi tekrar tebrik ediyor, bu sürece destek olup katkı sunan tüm paydaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

lise 1024x575 - Sev Muzaffer Demir Anadolu Lisesinden Büyük Başarı

31 Mart 2021
122 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?