Sivrihisar Eğitim Vakfı

SEV 28 Yaşında

Kurulduğu 1991 yılından bu güne kadar Sivrihisar’da özellikle eğitim konusunda ciddi projeleri hayata geçiren Sivrihisar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı 28 yaşında.

logo header - SEV 28 Yaşında

Çalışmalar hakkında açıklama yapan Vakfı Başkanı Naci Şakar şunları söyledi 1992 yılında Sivrihisar’da hizmete açılan SEV Anadolu Lisesi, 2006 yılında yeni ve modern binasında SEV Muzaffer Demir Anadolu Lisesi olarak eğitimini sürdürmektedir. Ayrıca, Sivrihisar’da eksikliği hissedilen 300 öğrenci kapasiteli Mustafa Atışkan Öğrenci Yurdu, hemşehrilerimiz Atışkan Kardeşler tarafından yaptırılarak 2008 yılında milli eğitim camiasının hizmetine sunulmuştur.

2000 yılında başladığımız ve halen devam etmekte olan ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerimize verilen karşılıksız BURS yardımının 20. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Şimdiye kadar 1572 genç kardeşlerimizin yararlandığı Burs etkinliğin tek kaynağı, eğitimin önemine inanan ve bu konuda duyarlı olan hayırsever dost ve hemşerilerimizdir. Yüzlerce öğrencilerimizin eğitimine katkıda bulunan hayır sahiplerini en içten dileklerimizle kutlarız. Ayrıca çok sayıda hayırsever dostumuz, vefat eden yakınları adına yardımda bulunarak onların manevi yaşamlarını sürdürmekteler.

Vakfımızdan burs alan eski bursiyerlerimizin de genç öğrenci kardeşlerinin yararlanması için vefa borçlarını ödemesi ve burs yardımında bulunması da çok asil bir davranıştır. Burs yardımından sadece öğrencilerimiz değil, onların aileleri, vakfımız yönetimi ve ilgilenen tüm eğitim gönüllüleri de manevi zenginliğini tatmaktalar. Bu vesileyle, eğitim ve yardımlaşmanın önemine inanan tüm hayırseverleri, dost ve ilgilileri kutlarım, dedi.

***

Haber – Oğuz Ekici
20 Kasım 2019 tarihli Sivrihisar’ın Sesi Gazetesi.

22 Kasım 2019
197 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?