Sivrihisar Eğitim Vakfı

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker! Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber, Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.

canakkale 106 300x201 - 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun

Çanakkale Savaşı, Türk Ulus’unun bağımsızlık ve hürriyet söz konusu olduğunda ne denli kararlı ve kahraman olduğunun en önemli göstergesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” diyerek Çanakkale Savaşı’nı kazandıran ruhu ifade etmiştir.

Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla ıslanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde kutsal vatan topraklarını canları pahasına savunarak, bu büyük zaferi milletimize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanları rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Bekir KALIR
Sivrihisar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı

18 Mart 2021
60 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?